Glykémia - ako sa meria

Meranie glykémie je dnes už oveľa jednoduchšie, rýchlejšie a oveľa menej bolestivé, než tomu bolo pred rokmi. K samostatnému meranie glykémie sa používajú glukometry . Výrobcovia ich ponúkajú v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách. Hlavné požiadavky kladené na glukomery sú spoľahlivosť, presnosť, rýchlosť, diskrétnosť a predovšetkým jednoduchosť ovládania a ľahká údržba. Pribúdajú aj ďalšie požiadavky, ako možnosť pripojenia a sťahovania nameraných hodnôt do počítača, väčšiu pamäť pre uchovávanie nameraných hodnôt, možnosť odberu krvi a merania z iných miest než len z prsta, rýchlosť merania pod 10 sekúnd, a pod. 

Technicky skvele vybavený glukomer Fora Diamond Mini sa stáva jedným z najobľúbenejších modelov súčasnosti. Precízny, jednoduchý dizajn a nadštandardné vybavenie v podobe technológie Bluetooth a USB radí Fora Diamond Mini do kategórie najmodernejších high tech zariadenia. Systém umožňuje Vášmu lekárovi online sledovanie vášho zdravotného stavu. Glukomer Fora Diamond Mini sa vďaka svojim vlastnostiam stal víťazom v spotrebiteľskom teste iTest . Pre diabetikov typu 1 je plne hradený zo zdravotného poistenia.

Pre starších pacientov je určený štýlový glukomer Fora Diamond Prima. Je vybavený čitateľným displejom a celým radom praktických funkcií ako sú napríklad bezpečné vysunutie prúžku, osvetlenie portu pre zavedenie prúžku a mnohé ďalšie. Prúžky do tohto glukometra sú rovnaké, ako do glukometra Fora Diamond Mini.

Testovacie prúžky sú tiež uhrádzané zo zdravotného poistenia, ale nie všetkým diabetikom rovnako. Záleží na spôsobe Vašej liečby (tabletky, inzulín - od počtu dávok inzulínu denne, a pod.). Môže sa teda stať, že si prúžky budete musieť dokúpiť. Dostanete ich v lekárňach a predajniach zdravotníckych potrieb.